Sağlıklı Yaşam

DÜŞÜNCELERİMİZ YEDİKLERİMİZDEN, VÜCUDUMUZ ZİHNİMİZDEN BESLENİYOR

Temmuz 19, 2018

 

    Kafanız karışmış olabilir zira bir çoğumuz yediklerimizle ruhsal yapımızı, zihnimizi, psikolojik gücümüz ile de bedenimizin ritmini bağdaştıramaz.

   Lakin asırlar öncesine dayanan kadim bilgileri yeniden hatırlamak bize kaybettiğimiz eşsiz ruh-beden sağlığını sunar. Bu hayatta sahip olunabilecek en değerli hazine, şüphe yok ki gülümseyen bir ruh ve hoş görünen bir beden ve mucizesine yakışır bir  sağlık…

   Ancak çoğumuz tüm zamanını harcasa bile bir türlü kutsal dengeyi oturtamaz hayatında, çünkü hep kısıtlamalar içerisinde terbiye etmeye çalıştığı kendisini cezalandırmaktan öteye  gitmediğini fark etmez. Bununla beraber artık çok şanslıyız ki bağıra bağıra tüm bilgisini insanlıkla paylaşmaya çalışan doktorlarımız var. Benim üzerimde de çok emeği olan sevgili  Dr.Ayşegül Çoruhlu kitaplarında açık bir şekilde anlatıyor, kendisine bu vesile ile teşekkür etmeyi borç bilirim.

   Denge yaşamı oluşturur ve bunu başlatmak için bilmelisiniz ki ne düşündüğünüz ve nasıl hissettiğiniz bağırsak sağlığına ve sindirim sürecinin düzgün işlemesine bağlıdır. Sindirim problemleri, bağırsak iltihabı, sızdıran bağırsaklar ve bağırsak flora yapısı beyin sağlığını ve flora yapısını etkiler. Öte yandan nöro-adaptasyon duygusal çalkantı ve stres, sindirim düzenini, bağırsak flora dengesini ve vücudun doğal detoksifikasyon  sistemlerinin etkinliğini değiştirebilir. Bağırsaklardaki bakteriler beyni doğrudan  etkiler ve araştırma sonuçlarına göre bakteriler davranışları, kişiliği, yeme krizlerini, yiyecek tercihlerini ve hastalık süreçlerini kontrol edebilir.

    Tüm bilgiler ışığında kendinizi gerçekten tepeden tırnağa değiştirebilirsiniz. Genetik kodlamalarınızın arkasından çıkıp, bu yeni SEN’ e ulaşırken gayet sakin ol, merak etme  şu zamana kadar yaptığın tüm kısıtlamaların ötesinde ilk adımı atmak için;

 MERHABA ALKALİ HAYAT!

 

Dostluk ve Şifa ile…

 

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın