Yaşam Koçluğu

HAYATIN ACI HATIRALARI

Temmuz 20, 2018

Hayat bu, gündüzü olurda gecesi olmaz mı?

Yaşadığımız her ne varsa, bizi biz yapan deneyimlerimiz oluyor. Sırtımızda taşıdığımız bir çuval misali her yeni güne iyi-kötü taşları dolduruyoruz.

Günler, seneler geçtikçe çuvalımızın içi dolup taşıyor, o doldukça zihnimiz bulanıklaşıyor ve biz hayatımızda artık hiç de önemi olmayan deneyimleri sakladıkça şu an için gerçekte ne yapmamız gerektiğini bulamadan acılara mahkum ediyoruz kendimizi. Kendi hayatımız içerisinde yolunu kaybetmiş bir yolcu gibiyiz, ağırlığının altında ezildiğimiz çuvalın içini temizlemek bir türlü aklımıza gelmiyor.

Buda şöyle demiş: ‘Acı kaçınılmazdır, ıstırap ise seçenektir.’ 

Acı hayatımızda her zaman var olur. Biz nefes aldığımız sürece, tatlı, güzel, iyi olan ne varsa tüm karşıtlığı da var olacaktır. Yaşadığımız acı olaylardan sonra üzüntü duymak ve en derinde yaşamak ruhunun bir ihtiyacı olsa bile bu acıyı her güne taşıyıp çuvalını bununla doldurmak artık ıstıraba dönüşecektir. 

Var olanı geldiğinde kabul edip yaşamak ve gitmesi gerektiğinde serbest bırakmak gerek. Hayatın bu eşsiz enerjisine karşı çıkmak, bu acıyı ıstırap olarak devam ettirmek, bize sunulacak mucizeleri zindana kapatmaktır. İşte yaşarken ölüm böyle meydana gelir!

Yaşamakta olduğumuz kötü zamanların, gelmekte olan güzel zamanların öncüsü olduğunu anladığımızda gökkuşağının tüm ahengi üstümüzde olacak.

Dostluk ve sevgi ile…

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın