Yaşam Koçluğu

DUYGULARIMI NET İFADE EDEMİYORUM!

Ağustos 30, 2018

Karşımızdakine beklediklerimizi net ifade etmediğimiz sürece, yanlış durakta otobüs bekler gibi kala kalırız. Bir türlü gelmek bilmez, bu durumda otobüs şoförüne kızmak anlamsız, darılmak komik olur!

Geçenlerde bir arkadaşımla sohbet ederken yeni başlayan ilişkisinde mutsuzluk yaşadığını söyledi, ona bu huzursuzluğun sebebini sorduğumda, bana kendimi önemsendiğimi hissettirecek, özel bir yerlere davet etmesini bekliyorum ama yapmıyor, en azından yemeğe çıkabilirdik, ama umurunda değil, dedi. Peki sen hiç seçenek sundun mu? Ya da onunla özel vakit geçirmek isteyip, birlikte yenilecek bir akşam yemeğinin iyi geleceğini söyledin mi diye sorduğumda, tabi ki hayır cevabını aldım! Bu cevaba aslında şaşırmadım. Çünkü insanoğlu kendi içinde beslediği duyguların sesini, karşıdaki insandan duymak ister, fakat bunu söylemeyi gurur meselesi haline getirdiği için ifade etmeyi küçük düşmek olarak değerlendirir. 

Beklentiler daima yaralar.

                       Shakespeare

 Şunu söylemeliyim;  dürüstlüğümüzün başlangıcı duygularımızı saklamamaktan geçer!

Sizi gerçekte mutlu eden şeyleri, hissettiklerinizi ve beklentilerinizi ancak yine siz bilebilirsiniz. Hem nereden biliyorsunuz ki, belki karşınızdaki insanında içinden aynı şeyler geçiyor fakat çekindiği için temkinli yaklaşıyorsa?

Zaman değerli…

Duygularımız çok değerli!

Sevgi ve aşk ile…

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın