Yaşam Koçluğu

YILDIZ KAYDI

Eylül 4, 2018

Merhaba Elika,

işte tüm mesele böyleydi… İnsanın anlaması biraz zaman alıyor, ve canı yanıyor. Göğüs kafesinin arasından fırlayacakmış gibi bir kuş sürüsüne çarparsan eğer vakit gelmiştir. Başının üstünde şimşekler fark  edebilirsin, belki saniyeler içerisinde milyonlarca yıldız kayıyormuş gibi ve sen daha hiç dilek tutamamışken, gökyüzünün tüm yıldızları ışığını söndürür ve kaybolur.

Karanlık… 

Biliyor musun? Karanlığın içerisinde en masum hayvanlar bile yırtıcı birer canlıya  dönüşüveriyor. Çünkü artık gözleri daha iyi görmeli, kulakları daha iyi işitmeli, daha iyi kokuyu anlamaları gerekir. Ve gözleri kısılır, kırmızı birer ateş topuna dönerler.

Işığını söndüren ne varsa aslında masumluğunu elinden alır, gardını toparlar, sen farkında olmasan bile hazırlığa koyulursun, artık hiçbir şey aynı olmayacaktır. Gecenin karanlığında hayatta kalabilme mücadelesiyle son bir can havliyle gün yüzüne çıkmaya çabalarsın…

Bu bir dönüşüm Elika, 

Bu hayatın muhteşem öğretisi, bir çemberin ötesinde sızan ışığın bizimle buluşması…

Önce karanlıkta kalır, kör oldum sanırsın, sonra daha önce hiç görmediklerini gördüğünün farkına varırsın.

Göğsünün ağrısı yerini okyanusun ritmine bıraktığında, her nefes alışında yeni bir dünya olacaksın, her nefes sana sonsuzluk taşıyacak, başının üzerinde uçsuz bucaksız mavilerle buluşacaksın.

Hem biliyor musun Elika, o zaman dilek tutmak için yıldızlara ihtiyacın olmayacak, avuçlarını birbirine sımsıkı tutup yuvarla, sıcaklığını hissedeceksin, sonra açtığında ellerini, dileğini  avucunun içerisinde duran enerji toplarına söyleyeceksin, ve hepsini üfleyeceksin kendi gökyüzüne doğru, gerçek oldukça sana ışık saçacaklar.

Dileklerin gerçek olması için yıldızların kaymasına gerek yoktu, aksine ışık olmalıydı gönlümüze düşen…

 

Sevgi ve Şükran ile…

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın