Yaşam Koçluğu

YAŞAM KOÇU HAYATIMIZA NELERİ KATAR?

Ekim 12, 2018

Yaşam Koçluğu, çeşitli alt başlıklar eşliğinde ( sağlık- gelişim- eğitim- iş- aile ) günümüzde tam olarak anlaşılamamış meslek gruplarından olmakla beraber, popüler kültürün hazımsızlığına da uğramıştır. 

Yaşam Koçu; hayatınızın 4 bilinmezli denklemini tekrar masaya yatırıp, size elinizde olanların dışında zaman zaman farklı alet edevatla destek olarak, yine size nasıl çözümlenmesi gerektiği konusunda destek olan kişidir! 

Bilinenin aksine , bir yaşam koçu ile çalışmaya başladığında hızlanmaz, aksine yavaşlarsınız. Çünkü hayatlarımız o kadar hızlı ilerliyor ki, biz çoğu zaman nefes almayı bile unutuyoruz. Hep bir yetişme hali ile, ne yediğimiz yemeğin tadını alıyor, ne yaptığımız sohbetlerin anlamını kavrıyor, ne yaptığımız işleri bitirebiliyor ne de mutlu olabilmek için aslında neye ihtiyacımız var göremiyoruz! 

Tüm bunları düzene sokabilmek, başımızı koştura koştura yürüdüğümüz yoldan kaldırıp etrafımızı görebilmek için yavaşlamaya ve hatta durmaya ihtiyacımız var. 

Çoğu insan, durmaktan korkar, çünkü benliğine öyle işlenmiştir. Duraklarsa düşeceğinden, yetişemeyeceğinden ve bir daha hiç başaramayacağından korkar! 

Nereden başlayacağını bilemez, elinde kocaman bir düğüm, başı sonu neresi göremez. Bazen bir kelime ile başlar, kocaman dağ yapar kafasında… İşte bu zamanlarda yaşam koçu, sizin en iyi arkadaşınız, sığınağınız ve yeni kapıları aralamaya yardımcı anahtarınız olacaktır!

Yaşam koçu akıl vermez! Evet, ilk görüşme sırasında sizinle sohbet eder, tanır, kendini tanıtır. Ancak sorunlar karşısında size şunu yap bunu yap diyerek akıl vermeye kalkmaz, akıl vermek bir yöntem değildir ve hiçbir okulda öğretilmez. Ayşe teyzenin evinde kahve içerken edilen sohbetlerle karıştırılır yaşam koçu seansı, halbuki ilmek ilmek işlenir her bir detay. Ve deneylerle kanıtlanmış yöntemler, testler eşlik eder görüşmelere. Uluslararası boyutta geçerliliği vardır ve bugün dünyada ünlü iş adamları, siyasiler, eğitmenler, öğrenciler, ev hanımları, doktorlar yani her alandan insan profesyonel olarak yaşam koçu ile çalışır. 

Yaşam koçu psikolog değildir, size tıbbi alanlarda yardım edemez, ilaç vermez. Bu alanlarda çalışması yoktur, o nedenle çok sevgili doktorlarımız ile karşılaştırılmamalıdır bununla beraber işini bilen her yaşam koçu bir psikolog ile anlaşmalı çalışır! 

Yaşam koçu iyi bir NLP uzmanıdır, EFT uygulayıcısıdır, nefes terapistidir, kuantum enerjisiyle yapılandırır, denge mekanizmanızda uyum sağlamanıza yardım eder. Ve bu alanlarda eğitimlerden geçmiş, ilk önce kendisini eğitmiştir. 

Hayatınızı yeniden yapılandırmak, değişmek ve değiştirmek, nefes almak, huzur duymak, mutlu olmak, başarmak, korkusuzca ayağa kalkmak için Yaşam Koçu ile çalışmaya başlamalısınız.

Değişmek, değiştirmek gerçekten elinizde. İlk adımınız ertelememek olsun. Sonrası kendiliğinden gelecek. İsteğiniz kişi olmak mı yoksa hayatınızın çıkmazında ezilen mi olmak istiyorsunuz? 

Elikatimes güncel seanslar ve çalışmalar için bilgi alabilirsiniz;

info@elikatimes.com

05309558087

Bahçeşehir/İstanbul 

Bunları da beğenebilirsin ...

2 Yorumlar

 • Yanıtla
  Funda demet
  Ekim 19, 2018 at 9:51 am

  Hep ön yargıyla bakılıyor ama gercekten insanı bambaşka biri yapıyor. Bizim ofise konuşma için gelen kişiyle arkadasım görüştü ve cok etkisini görünce bende araştırmaya basladım. Sizi bir arkadaşım gösterdi,ben araştırmaya calıltım sanırım sosyal medyaya karsıymışsınız zaten hiç bilgi bulamadım ama çok iyi oldugunu söyleniyor yazılarınızı okudum hepsini bitireceğim çok farklı geldiniz. Ben Anadolu yakasındayım ama atölyenize gelmek istiyorum. Gercekten buna ihtiyacım var, yazılarınız bile iyi geldi.

  • Yanıtla
   elikatimes
   Ekim 19, 2018 at 10:33 am

   Sevgili Funda,

   Elikatimes bu güzel ve farkındalık dolu mesajınızla mutluluk duydu. Adım atmak ilk önce farkındalıkla başlıyor ve anlıyor anlamlandırıyor her şeyi…

   Sizi atölyemizde görmekten mutluluk duyarız.

   Sevgi ve dostluk ile…

Cevap bırakın