Yaşam Koçluğu

GEÇMİŞ YAŞAM FARKINDALIĞININ FAYDALARI

Ekim 23, 2018

BİZİ ŞEKİLLENDİREN GEÇMİŞ YAŞAMLARIMIZDAKİ OLAYLAR DEĞİL, BU OLAYLARIN NE ANLAMA GELDİKLERİNE KARŞI OLAN İNANÇLARIMIZDIR.

TONY DOBBINS

Geçmişe bağımlılığın ağırlığı ve özgürce adım atamamamıza sebep olan her ne varsa koparıp atmak adına yaptığımız, bağ kesme çalışmalarımıza başlamadan önce, hep durup kendimize sormamızı isterim: Eğer şimdi aynı konumda olsaydım ne yapmak isterdim? Nasıl davranırdım?  ve eğer öyle yapmış olsaydım, bu benim, bugünüme  ne katardı? 

Bu soruları sormamızın temel amaçlarından biri ben kimim? Nasıl biri olma hayalindeyim? 

Geçmişe bağımlı kalmadan, suçlamadan, ezilmeden, halının altına süpürmeden cevap verebildiğimiz kadarıyla özgürleşir ve adım atabiliriz. 

Dikkat çekilmesi gereken noktalardan biri şu ki; insan en çok kendi canını yakar ve geçmişinden dolayı yine en çok kendi eleştirir. Dışarıya karşı başı dik durma çabaları sadece küçük bir çocuğun yakarışları gibidir. 

Hayatlarımızı daha zengin, daha doyumlu hale getirmek için kendinize şu cümleyi tekrarlamaktan çekinmeyin; ben sevgiyle dünyaya geldim, ışığın,  mucizenin, inancın eseriyim. Kendimi tüm gerçekliğimle hissediyor ve şefkatle sarmalıyorum. Ben gerçeğim, ben sevginin kaynağıyım.

Geçmişin yolumuza ışık saçabilmesi için onu nasıl tutacağımızı bilmeliyiz. 

 

Sevgi ve Dostluk ile…

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın