Yaşam Koçluğu

TEST ZAMANI! CEVABINIZ KİŞİLİĞİNİZİ FISILDAYACAK!

Ekim 26, 2018

Çok sevdiğiniz test bölümünden merhaba! Hem eğlenceli hem meraklı, sorulara verdiğimiz cevaplarda ipuçları edinmek adına sizi yepyeni bir yolculuğa çıkarmak istiyorum.

Bunun için aşağıda okuyacağınız hikayenin sonunda, sorulara vereceğiniz cevapları aklınıza ilk gelecek şık olarak işaretlemeniz, sadece bir seçenek hakkınız olduğunu unutmayın!

Şehirde gezindiğinizi düşünün. Güzel bir gün. Kendinizi düşlere kaptırmışsınız. Daha önce hiç girmediğiniz bir sokağa sapıyorsunuz. Yürürken çok güzel bir eve rastlıyorsunuz. Bir an öylece durup hayranlıkla bu muhteşem eve bakıyor ve kapısının aralık olduğunu fark ediyorsunuz. Kapı neden aralık kalmış?

1-) Eve hırsız girmiş.

2-) Ev sahibi kapıyı kapatmayı unutmuş.

3-) Ev sahibi içeride. Holü süpürüyor.

               ???

Kapıların iki türlü anlamı vardır:

 Giriş ya da geçiş yoludur. Ama aynı zamanda bir engeldir. Bir evin ön kapısı, içinde yaşayan kişilerle dış dünyanın belirsizlikleri arasındaki ilk savunma hattıdır. Kapalı olması gereken bir kapının açık olduğunu hayal ettiğinizde korunmasız kalma ve zarar görme üzerine senaryolar üretirsiniz. Kapının açık kalma nedeniyle ilgili tahmininiz, bilinçaltınızda kendinizi savunmasız ve korunmasız bulduğunuz alanlarla bağlantılıdır.

1-) EVE HIRSIZ GİRMİŞ

Her durumda en kötü ihtimali düşünüyorsunuz. Bu yaklaşımınız, işler sahiden kötü gittiğinde daha da belirgindir. Kriz anında telaşa düşmüyorsunuz çünkü o sırada zaten paniğe kapılmış oluyorsunuz. Bir dahaki sefere bir felaket yaşadığınızda önce zihninizi sakinleştirin, derin nefes alın ve ona kadar sayın. İsterseniz sonra yine bayılabilirsiniz!

2-) EV SAHİBİ KAPIYI KAPATMAYI UNUTMUŞ

Kriz anlarında kendinizi kaybetmiyorsunuz. Tersine, o denli rahatsınız ki belki de krizin farkına varmıyorsunuz. Bu tutumunuz kötü niyetinizden değil gerçeği göz ardı etmenizden kaynaklanıyor. Ama maalesef sonuç sizin için( ve çevrenizdekiler için)  değişmiyor.

3-) EV SAHİBİ İÇERİDE. HOLÜ SÜPÜRÜYOR.

Rahat biriymiş gibi görünüyorsunuz ancak aslında sürekli savunmadasınız. Olgun kişiliğinizi, kayıtsız ama her an tetikte olmanıza borçlusunuz. İnsani zaaflarınız elbette var ama onları ne olursa olsun göz önüne sermiyorsunuz.

Bu testlerimiz ışığında değerlendirmeleri yeniden gözden geçirebilir, tavır ve tutumlarınızla ilgili uzaktan izlenim elde edebilirsiniz. Test sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve daha fazlası için Atölyemize bekleriz.

Sevgi ve Dostluk ile…

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın