Sağlıklı Yaşam

BUĞDAY ÇİMİ SUYU

Kasım 12, 2018

Merhaba Sevgili Elika Dostları,

Konu sağlık olunca, dikkat kesiliyoruz yeni olan ne varsa, nasıl dikkatimizi çekmesin; zihin-bağırsak arasındaki bağlantıyı bilip de, mutfağımızdan çıkan besinlerin arasında mutluluğu aramamız çok anlamlı , içeceklerimizin içerisinde – canlı hücrelerle beraber şifa bulma çabası çok doğal, nasıl olmasın!

Elika Times olarak, bu hafta ruhumuzu iyileştirme seanslarına fazlasını ekleyip, hücrelerimizi buğday çimi ile tanıştırdık.

Çünkü biliyoruz ki; hücrelerimiz aynı zamanda ruhumuzu besliyor!

Mia  juice kurucusu sevgili Sevcan Darcan ile bir araya geldik. Gıda mühendisi olan Sevcan, uzun yıllar süren çalışma hayatının ardından, minik bebeğinin doğumuyla, dünyaya getirmiş sağlık kokan markasını.  Özenle seçtiği meyve ve sebzelerden soğuk sıkım sular hazırlayıp önceleri sevdiklerine hazırlarken, kendisinde olan değişimlere şahit olup, arkadaşlarına ikram ettiği lezzetlerin fazlasını istemelerinin ardından, kolları sıvayıp denemelere başlamış. Katıldığı workshoplar, eğitimler ve çalışmalarla çoğalmış, çoğaldıkca paylaşmış, paylaştıkça şifa biriktirmiş mutfağında.

Gerçekleştirdiğimiz meditasyon seansının ardından Sevcan ikram ediyor buğday çimi suyunu, minik cam şişenin içerisinde capcanlı duran içecek, yeşilin her tonuna davet ediyor bizi! Kapağı açtığımızda ilk önce kokusu dikkatimizi çekiyor, hafif keskin ama kesinlikle cezbedici. Grubun içerisinde birbirine bakan gözler eşliğinde şifa olsun diyerek yudumluyoruz, ve anlatmaya başlıyor Sevcan, o anlattıkça biz, bir diğer yudumla tazelenip, güçleniyoruz. Ruhumuz yeşeriyor hissediyoruz, kalbimiz ferahlıyor, güçleniyoruz…

Bilginin ışığıyla aydınlanırken, ruhumuzu dinlendirirken, bedenimize armağan ediyoruz bu güzellikleri.

Teşekkürler Mia Juice

Dostluk ile Sevgili Sevcan

Ve şifa ile Sevgili Okur…

 

Buğday Çimi Suyu Faydaları :

%70 oranında klorofil içeren buğday çimi suyu, insan kanındaki oksijen taşıyan hemoglobinle çok benzer yapıdadır ve bu benzerlik ile kanı mükemmel temizleyerek dokuların iyileşmesini hızlandırır.

Hücreleri alkali yaparak, yüksek enerji ve titreşim kaynağıdır.

Bağışıklık sistemimizi hastalıklara karşı güçlendirir.

Buğday muhtevasındaki asitle birlikte yapışkan olan gluten iptal eder.

İçeriğinde bulunan yüksek miktardaki antioksidan sayesinde, kanserle savaşan iyi bir asker gibi görev yapar.

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin ...

2 Yorumlar

 • Yanıtla
  Yesim
  Kasım 12, 2018 at 4:55 pm

  Verdiğiniz bilgiler ve yazilarinizi cok seviyorum. Haftasonlari acaba acikmi yeeiniz? Tesekkurler

 • Yanıtla
  Selin öztürk
  Kasım 12, 2018 at 6:36 pm

  Çim suyu denedim bir kere tadı bir felaketi ama öyle güzel anlatmışsınızki bir kez daha içmek geldi içimden. Ben istanbul dışında yaşamaktayım, sizi takip ediyorum, sizinle görüşebilmek için randevu alıp gelmek istiyorum.

Cevap bırakın