Yaşam Koçluğu

EFT TERAPİ NEDİR? NASIL ÇALIŞIR?

Ekim 12, 2019

EFT Nasıl Çalışır?

EFT, akupunktur kaynaklı bir tekniktir.

Bedenimiz enerji yaşam kaynaklı çalışır. Kanallar yoluyla dağıtılan enerji, organlar ve tüm sistem tarafından kullanılır. Enerjinin sürekli ve düzgün aktığı zamanlar bizim her bakımdan sağlıklı olduğumuz zamanlardır.

Yaşadığımız travmalar ve bastırdığımız duygular enerji kanallarında tıkanıklıklar ve aksamalar yaratır. EFT bunların yüzeye çıkarılıp giderilmesi için geliştirilmiştir.

Yaşadığımız olumsuz bir olayın ya da bir travmanın bizde oluşturduğu negatif düşünce, bedenin enerji kanallarında saklandıkça bedensel ya da psikolojik acı yaşanır.

Günlük yaşanan olaylar bu olumsuz düşünce veya anıları, yani bedenin enerji sisteminde aksaklıkları tetikler ve yüzeye çıkarır. Bu da bedensel veya psikolojik acı olarak algılanır.

Deneyimlemekte olduğumuz tüm olumsuz duyguların nedeni, bedenin enerji sistemindeki bir aksaklıktır.

Bazı anılar bizi rahatsız eder, bazıları etmez. Rahatsız eden anılar, enerji bedenimizde aksaklığa neden olanlardır.

Duygusal Özgürleşme Teknikleri ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, enerji kanallarımızın uç noktalarına kısa vuruşlar yaparak kanallardaki aksamalar ortadan kaldırılır. Enerjinin düzgün akışı sağlanır. Böylece olumsuz duygularınız tamamen ortadan kalkar, yaşama devam etmek kolaylaşır.

EFT Uygulama Alanları
EFT, bize sunulmuş paha biçilmez bir armağandır. EFT’nin başarı oranı, ortalama %90′dır.
Olumsuz Duygular (Değersizlik, stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon)
Olumsuz İnançlar (“Şanssızım”, “Talihsizim”, “Yalnızlığa mahkumum”, “Beceriksizim”, “Sevilmeye layık değilim”, “Para geldiği gibi gider”, “Babana bile güvenmeyeceksin”, “Bütün erkekler aldatır”, ”Bütün aksilikler beni bulur”)
Duygusal Travma (Kaza, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten çıkarılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama, mobbing)
Bedensel Sorunlar (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, iştahsızlık)
Madde Bağımlılıkları (Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş)
İlişki Sorunları (Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, aldatılma, ilişki sorunları)
Hedef Belirleme (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını bulmada)
Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma)
Ruhsal Gelişim (Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme)
EFT’nin Üstün Özellikleri

EFT kısaca:

Hızlıdır – Bir çok eski ya da yeni duygusal sorun bir saatten az bir sürede tamamen iyileşir, en inatçı tıkanıklıklar bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkar.
Etkili ve kalıcıdır – Ömür boyu başa çıkılamamış korkular, takıntılar, derin üzüntüler bütünüyle ortadan kalkar. Kalıcı iyileşme sağlanır.
Yumuşak ve naziktir – Sadece parmak uçları dokundurularak yapılır.
Güvenlidir – Bedende çekme, itme, döndürme yapılmaz, iğne batırılmaz, tablet ya da kimyasal herhangi bir madde alınmaz. Bu yüzden hiç bir tehlikesi yoktur.
Özeldir – Uzun terapi seanslarında tüm yaşamımızı anlatırız, EFT’de ise halletmek istediğimiz soruna odaklanmamız yeterlidir, sorunu anlatmamız bile gerekmeyebilir.
Kolaydır – Öğrenmesi ve uygulaması kolay ve basittir, yöntemi kullanacak kişinin psikoloji ya da tıp eğitimi alması gerekmez.
Kendi kendine uygulanabilir.
Her tür sorun için uygulanabilir.
Yeni sorunlara yol açmaz – Geçmişimizde yaşadığımız olayların acısını tekrar yaşamamız gerekmez. Birçok psikolog aylar, hatta yıllar süren terapilerin yeni sorunlar getirdiğini, suçluluk, pişmanlık, kendine dönük öfke vb. duygular yarattığını kabul etmektedir.
Soruna bağlı olarak başarı oranı %85-97 arasındadır.

Bunları da beğenebilirsin ...

Henüz yorum yapılmadı :( Yorum yapmak ister misin ?

    Cevap bırakın